Jak vybrat správnou bezpečnostní kameru

V současnosti se stále zvyšuje potřeba hlídání objektů - ať už se jedná o průmyslové sklady, kanceláře nebo třeba víkendové chaty, kam si lidé jezdí odpočinout od ruchu velkoměsta. Zloději jsou totiž často stále troufalejší. Bezpečnostní kamera je jeden ze způsobů, jak si svůj majetek spolehlivě pohlídat. 

Vnitřní nebo venkovní?

Nejprve je nutné se rozhodnout, zda chceme kameru umístit venku či uvnitř. Kamery do interiérů jsou menší a jejich konstrukce není tak robustní. To proto, že není potřeba je chránit před povětrnostními podmínkami a také před deštěm, jako ty venkovní. Většina kamer má také k dispozici pořízení nočního záznamu.

Analogové vs. digitální kamery

Analogové kamery se používaly hlavně v minulosti. Dnes už se od nich upouští a to zejména z toho důvodu pořízení horšího video záznamu. Tyto kamery mají rozlišení do 4 Mpx. Nicméně k jejich nesporným výhodám patří nižší pořizovací cena nebo také fakt, že nastavení těchto systémů je jednodušší. 

Mezi nesporné výhody digitálních kamer patří například vyšší rozlišení, které může dosáhnout až 8 Mpx. Dále jsou schopné přenášet data bezdrátově, dokáží pokrýt větší plochu nebo umí také číst SPZ značky. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena a také složitější nastavení celého systému. 

Objektiv

Důležité je také vybrat kamery s dobrým objektivem. Při výběru by se mělo dát pozor na tyto parametry: 

  • světelnost - u tohoto parametru platí, čím nižší, tím lepší
  • ohnisková vzdálenost 
  • zoom objektivu - tento parametr označuje přiblížení daného objektu. Vyskytuje se u kamer s proměnlivou ohniskovou vzdáleností.

Parametrů, na které je třeba dávat pozor při výběru kamery je samozřejmě více. Pokud vám přijde jejich výběr moc složitý nebo nechcete do kamer příliš investovat, pak je možné zakoupit si atrapy kamer. Některé dokonce i blikají a otáčejí se, proto jsou k nerozeznání od skutečných kamer.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4