Typy a výhody turniketů

S turnikety se dnes setkáme skoro kdekoliv - při vstupu do administrativních budov, do škol, v zoo a nebo také v plaveckém bazénu. Jejich účelem je převážně zamezit vstupu do objektu nepovolaným osobám. Nejčastěji se setkáváme s bezpečnostními dveřmi a také s trnovým bezpečnostním turniketem. Jaké další typy ještě existují a jaké jsou jejich výhody?

Vstupní turniket Speedlane

Tento typ turniketů je nejvhodnější pro použití v administrativních budovách. Jejich velkou výhodou je elegantní design, který jde ruku v ruce s funkčností. Andělská křídla, která tvoří bariéru při vstupu se rozsvítí červeně nebo zeleně v závislosti na tom, zda je přistupující osoba oprávněna projít či nikoli.

Bezpečnostní vstup Winglock swing

Velkou výhodou těchto turniketů je možnost využití obousměrné komunikace. Tento typ také zabezpečuje přístup vozíčkářům nebo také osobám s velkými břemeny. Disponuje také několik různými světelnými signály, které upozorňují na probíhající aktivity.

Rotační turniket Transpalock

Tento systém je vodný zejména pokud nechcete příliš uzavírat průchozí prostor. Je možné také využít obousměrný provoz.

Vidlicový turniket Turnlock

Tento typ turniketů je také velmi používaný. Nejčastěji se s ním můžeme setkat ve venkovním použití kdy zabraňuje vstupu nepovolaných osob do areálů firem či průmyslových zón. Dále jsou také velmi často k vidění například v zoologických zahradách, kde zabraňují vstupu návštěvníkům, kterým se nechce platit za lístek. Nicméně i tento typ turniketu je možné využít ve vnitřních prostorách. 

 

 

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4