Jak správně nastavit tlakový spínač

Pořídili jste si tlakový spínač a nevíte, jak ho správně nastavit? V našem článku Vám poradíme.

Co je to tlakový spínač

Nejprve si povíme, co to ten tlakový spínač je a k čemu slouží. Tlakový spínač zajišťuje automatické zapínání a vypínání čerpadla a to v závislosti na tlaku kapaliny v systému. Využití nachází nejčastěji u domácích vodáren a dalších systémů, u kterých potřebujeme, aby automaticky docházelo k spuštění čerpadla. Také se používá společně s tlakovou nádobou, která má na starosti kompenzaci tlaku. 

Jak to funguje

V domácí vodárně máme vodu a celý systém je natlakovaný na určitou hodnotu. Pokud začneme z nádoby vypouštět vodu, začne se tlak snižovat. Jakmile dosáhne určité hranice, pak se zapne čerpadlo a začne napouštět vodu, dokud celý systém zase nedosáhne předem určené hodnoty. Tlaku, při kterém se čerpadlo zapne se nazývá zapínací tlak. Tlak při kterém dojde k vypnutí systému se nazývá vypínací tlak.

Jak tlakový spínač správně připojit?

V zásadě jde pouze o připojení spínače do systému a také o zapojení elektrických drátků. Nicméně tento krok musí provádět pouze kvalifikovaná osoba. 

Tlakových spínačů existuje nepřeberné množství a je jen na Vás, který si vyberete a který Vám bude vyhovovat. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4