Druhy hydraulických čerpadel

Pokud vlastníte hydraulický systém, pak víte, že jeho nedílnou součástí je hydraulické čerpadlo. Jsou hnací silou těchto systémů a bez nich by prostě nefungovalo. Těchto čerpadel existuje několik druhů a mi si nyní povíme o některých u nich.

Čerpadla s vnitřním ozubením

Tyto čerpadla se vyznačují zejména dlouhou životností a vysokou objemovou účinností. Příjemnou vlastností je také nízká hlučnost. Mají také skvělé průtokové a tlakové charakteristiky. Tyto čerpadla jsou vhodné tam, kde jsou vysoké požadavky na maximální spolehlivost a funkčnost čerpadel. Jedná se např. o těžký průmysl nebo o nepřetržitý provoz. Při kombinaci více čerpadel za sebe pak získáme tzv. tandemová čerpadla. 

Čerpadla s vnějším ozubením

Jde o hydraulické zubové čerpadla. Jsou dostupné v několika velikostních variantách. Je také možné je kombinovat do dvojitých a trojitých čerpadel či k nim lze připojit sání a výtlak. A také často bývají k dispozici se zabudovaným spouštěcím ventilem. Jsou to také nejpoužívanější a nejlevnější čerpadla. 

Pístová čerpadla

Velkou výhodou těchto čerpadel je jejich schopnost dosáhnout obrovských výstupních tlaků, ať už se jedná o kapaliny, plyny či pastovité materiály. Toto čerpadlo je také schopno dosahovat skvělých sacích schopností. Všechny tyto vlastnosti z něj dělají čerpadlo vhodné pro čerpání látek, jejichž získání je jinak velmi obtížné. Jedná se např. o abrazivní, chemicky toxické či korozivní látky. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4