Obyčejné nebo čalouněné? Vybavte jídelnu těmi správnými židlemi

Zařizujete si novou kuchyň a jídelní kout, ale nevíte, jaký typ židlí se nejlépe hodí k vašemu stolu? Poradíme vám, na co si dávat při výběru posezení k jídelnímu stolu pozor a ukážeme, jaké výhody přináší čalouněné jídelní židle oproti těm obyčejným.
Navíc TIP: jak tyto čalouněné židle čistit.

čalouněné jídelní židle

Obyčejné vs. čalouněné jídelní židle

Určitě znáte ten nepříjemný pocit, když si chcete chladné ráno zpříjemnit čerstvě udělanou kávou a sednete si s ní na tvrdou a studenou židli, ze které po chvíli raději utíkáte do práce. Taková rána jsou na židlích s čalouněním mnohem příjemnější, jelikož vás při sezení díky potahové látce nic nestudí a navíc vám poskytnou mnohem větší komfort. Z takové židle se vám do práce už ani chtít chodit nebude!

Obyčejné židle jsou často vyráběné spíše z levných materiálů a při pravidelném používání nebo větší zátěži nemusí být příliš odolné, rychle se rozklíží a pak při každém dosednutí vržou a praskají. Neváhejte investovat do kvalitně zpracovaných čalouněných židlí s bytelnou konstrukcí, která odolá i větší zátěži a bude dlouhá léta sloužit i bez prapodivných zvuků.

Ani vaše záda už nebudou s čalouněnými židlemi nikdy trpět, jelikož dalším velkým rozdílem od obyčejné židle často bývá zpracování konstrukce opěrky, která bývá stejně jako sedák pokryta pohodlnou výplní a látkou, takže se už konečně budete moct pohodlně opřít a zapomenout na nepříjemné otlačeniny a nekonečné vtění.

TIP: jak doplnit židle o fajn žaluzie

Pohodlí čalouněných jídelních židlí ocení i vaši přátelé

Pořádání společenských akcí a příjemných trávení večerů s přáteli bude díky čalouněným židlím ještě větším zážitkem. Setkejte se všichni u jídelního stolu a užijte si společné chvíle na pohodlném posezení, které každý po hodinách zábavy a vyprávění napínavých historek zaručeně ocení. Vedle maximálního komfortu navíc vaši přátelé jistě ocení, jak skvěle tyto židle vypadají a díky příjemné atmosféře se tak stanete hvězdou večera.

Nádech retra i moderní zpracování čalouněných jídelních židlí


Příznivci nábytku ve stylu vintage nebo retro mají ve svých srdcích pro čalouněné jídelní židle speciální místo, které je plné různobarevných potahů a praktických tvarů. Přesně takové židle milovaly už naše babičky a jejich oblíbenost se opět vrací do kurzu. Židle s čalouněním však nejsou pouze trendem minulosti. Na výběr je dnes také spousta moderních variant se speciálně navrženými konstrukcemi vyrobených z prvotřídních a udržitelných materiálů, které působí velmi čistě a luxusně.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4