Máte již v provozovně bezpečnostní pásky?

 protiskluzové pásky

Bezpečnost na pracovišti je to nejdůležitější, co můžete svým zaměstnancům nabídnout. Nejen, že se jedná o velmi důležitou součást pracovního zákoníku, ale i samotní zaměstnanci jistě ocení, když budete dávat najevo, že vám na nich záleží. Jakou roli v tomto ovšem mají protiskluzové pásky?

Co jsou protiskluzové pásky?

Není na tom nic složitého, v zásadě se jedná o pásky z jedné strany lepící, z druhé protiskluzové. Jemná drť hrubých materiálů vsazená do samotné pásky vytváří vyšší tření mezi podrážkou a podlahou a tedy omezuje možnost uklouznutí na hladkém povrchu. Nejčastěji se tyto pásky dávají na místa, kde se často vyskytuje riziko uklouznutí, nosí se těžké náklady, nebo se jedná o únikové východy. Schody jsou dvěma ze jmenovaných míst a proto se na konci každého schodu může vyskytovat jeden, či dva pásky. 

Moderní budovy mohou již mít zakomponované hrubější části materiálu na hraně schodu, nebo budou mít v sobě prohlubeň, ale staré budovy, které nemají možnost již ochozené schody opravit, se musí spolehnout na pásky. Jsme na ně možná zvyklí ze škol a školek, kde se po schodech honí davy dětí, ale nejsou na škodu ani v úředních a průmyslových budovách.

Jaké varianty protiskluzových pásek existují?

Nemusíte se bát, že ve vaší budově tyto pásky naruší důležitý design budovy, protože se prodávají ve více barevných provedeních a funkcích. Na velmi frekventovaná místa se pořizují profi pásky, které mají černo žluté šrafování, aby vizuálně upozornili na případné překážky a změnu výšky podlahy. 

Černé a bílé lze aplikovat na jakýkoliv povrch, stačí si ujasnit, jestli nevadí, že se bílé brzy zašpiní a na černých budou více vidět vlasy a prach. Skvělou variantou jsou průhledné pásky, které nebudou vidět a zároveň chrání před pádem - to ovšem není všechno. Zním jako Horst Fuchs, ale skvělé na těchto páskách je to, že jsou fluorescenční. Tedy pokud vypadne elektřina, budete stále vědět, kde se nachází konec schodů na špatně osvětleném schodišti. A to se vyplatí.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4