Jaké výhody poskytují prosklené fasády?

prosklené fasády

Zajímá vás, jaké výhody poskytují prosklené fasády, zasazené v hliníkových konstrukcích? V tomto článku se dozvíte, jaké přednosti oproti běžným fasádám mají a proč je dobré nad nimi uvažovat i na soukromé účely.

Výhody prosklené fasády: Šetření energií

Jak mohou polykarbonátové desky, které tvoří systém prosklených fasád šetřit energii? Zaprvé jsou tyto systémy natolik pevně uchycené a spárované, že nedochází k úniku tepla zevnitř budovy. Jedná se o systém, který využívá několik vrstev dutinkových polykarbonátových, či čirých desek pro zajištění udržení tepla.
Druhý způsob, jak průhledné polykarbonáty šetří energii je právě jejich schopnost propouštět světlo do budovy. Jakmile se tedy začne svítat, můžete skrze prosklené stěny využívat přírodní světlo. Tento prvek se dá podpořit ještě tím, že i vnitřní prostory budete oddělovat polykarbonátem, aby mohlo světlo dopadat hlouběji do budovy. Již nehrozí celý den svítit v kancelářích, učebnách, či na úřadech a elektrická energie bude moci být využita jinde. Celkově tak snížíte své provozní náklady za světlo a topení.

Výhody prosklené fasády: Odolnost

Jedná se o specifickou slitinu plastů, která je za vysoké teploty nekonečně tvarovatelná. To znamená, že nejem můžete vytvářet z desek oblé i jiné tvary, které najdete v podobě zastřešení bazénů a skleníků, ale zároveň máte jistotu, že nebude docházet k poškození za vysokých teplot, či při hlubokých mrazech.

Výhody prosklené fasády: Výhled

Zásadní výhodou ovšem zůstává, že můžete díky nim získat pocit, že pracujete v přírodě, nebo se v ní zrovna procházíte. Vidět oblohu je pro lidi důležitější, než se může zdát a má dlouhodobé pozitivní účinky na psychiku
Při využití polykarbonátu na rodinném domu získáte možnost vidět do zahrady a užívat si posezení na slunci i v chladných měsících.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4