Tipy pro lepší spánek

Každý z nás má určitě čas od času problémy se spaním. V takovém případě se pak ráno vzbudíme rozlámaní a nevyspaní. Představa jít do práce nebo do školy nás naplňuje hrůzou, jak ten den přežijeme. Nejradši bychom tedy z postele vůbec nevylezli a zůstali tam klidně další hodinu. 

Možností, jak se pokusit si zlepšit spánek je hned několik.

Vybrat si správnou postel

Je velmi důležité vybrat si správnou postel, na které budeme spát. Ať už si vybíráte postel pro jednu či dvě osoby, je důležité aby byla kvalitní s dobrý roštem. Postel je pak třeba doplnit kvalitní matrací. Vhodnou variantou může být například matrace Magniflex, která dokáže přesně kopírovat tlak těla na lůžku, díky čemuž se může velmi zlepšit kvalita Vašeho spánku a také si můžete ulevit od bolesti zad a krční páteře. Pokud toto ještě doplníte anatomickým polštářem, pak se Vám bude spát jako v bavlnce.

 A na co si ještě dát pozor?

Je důležité spát dostatečně dlouhou dobu. U každého člověka je tato doba jinak dlouhá, nicméně u dospělého člověka by mělo jít o 6 až 8 hodin denně. Je také velmi důležité chodit spát pravidelně ve stejnou dobu. A to i když je víkend a my bychom chtěli zůstat déle vzhůru. Dalším důležitým bodem je správná příprava na spánek. Přibližně tři hodiny před spaním se nedoporučuje provádět náročné aktivity jako sportování nebo pít močopudné nápoje. Doporučuje se také omezit sledování televize či používání počítače, tabletu nebo mobilu. Ideální je si jít alespoň půl hodiny před spaním číst. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4