Jak si poradit s octomilkami

Pokud Vám po domě či bytě létají hejna malých mušek, které se shromažďují zejména v okolí přezrálého ovoce či u kapky sirupu, je na čase si přiznat, že u Vás došlo k přemnožení octomilek. Co tedy dělat v případě, že jste prevenci zanedbali? V našem článku Vám poradíme, jak na octomilky.

Pasti na octomilky

Existuje řada různých pastí na octomilky. Buď si můžete nějakou koupit v obchodě, nebo pokud si chcete raději vyrobit vlastní bez chemií, máme pro Vás pár typů. Vlastní past si můžete vyrobit z láhve nebo sklenice, přes kterou napnete fólii a uděláte malou dírku. Dovnitř pak můžete nalít jablečný ocet nebo rozředěnou marmeládu. Nebo také můžete použít zbytek vína případně sojové omáčky. I tyto věci octomilky milují.

I květiny mohou octomilky zlikvidovat

I když jsou octomilky mouchy, většina lidí pravděpodobně nepomyslí na to, že by se k jejich likvidaci mohly dát použít i masožravé rostliny. Toto řešení samozřejmě není vhodné, pokud se u Vás octomilky opravdu přemnožily, nicméně jako prevence to může být dobré a také dekorativní řešení. A tuto variantu můžete také doplnit mucholapkou. Jen tak pro jistotu.

Pasti z obchodu

Nejúčinnější metodou, jak se zbavit octomilek však pravděpodobně jsou pasti koupené ze specializovaných obchodů. Vybrat si můžete z velkého množství typů. Pokud chcete něco malého a nenápadného, pak pro Vás může být řešením Mini monitor na octomilky. A nebo si můžete vybrat lapač na likvidaci octomilek, který je založen na přírodní bázi.  

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4